Достапни линкови

Загина војник на НАТО во Авганистан


Еден војник на НАТО загинал во напад во источен Авганистан, е соопштено денеска од седиштето на Алијанската во Кабул. Не е соопштена националноста на војникот, кој бил убиен во, како што се вели, престрелка со непријателски сили. Во овој месец во Авганистан загинале 8-мина припадници на НАТО.
XS
SM
MD
LG