Достапни линкови

Годишно обраќање на Иванов пред Собранието


Претседателот Ѓорѓе Иванов
Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ќе се обрати пред Собранието. Тоа е редовно годишно обраќање на шефот на државата пред пратениците, кое традиционално се одржува пред крајот на годината. Воедно ова е и негово последно обраќање пред истекот на мандатот. Се уште не се знае дали Иванов ќе се кандидира на престојните претседателски избори во наредната година.
XS
SM
MD
LG