Достапни линкови

Преговорите за нуклеарната програма на Иран во мирување


Иранскиот нуклеарен преговарач Абас Аракчи
Иранскиот нуклеарен преговарач Абас Аракчи изјави дека преговорите со светските сили се ставени во мирување се до завршување на божиќните празници. Спорен него и шефицата за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон се согласила на вчершаниот телефонски разговор преговорите да продолжат една недела по празниците.
XS
SM
MD
LG