Достапни линкови

Сирија-Во напади на владините сили загинале 44 лица


Сириската организација за човекови права соопшти дека најмалку 44 лица загинале при воздушните напади од страна на владините сили во градот Алепо. Медиумите јавија дека една од бомбите погодила автобус, при што загинале сите лица кои се превезувале во него.Во извештајот на Хјуман Рајтс Воч се наведува дека владините сили во изминатиот месец извршиле серија напади врз Алепо.
XS
SM
MD
LG