Достапни линкови

Обама-Нема потреба од нови санкции за Иран


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама уште еднаш ги повика законодавците да не го усвојат законот со кој се предвидуваат нови санкции за Иран. Според него, нема потреба од нови санкции додека се водат меѓународните преговори за нуклеарната програма на Иран.
Обама порача дека законодавците можеби ќе добијат политички поени со усвојување на законот, но дека дипломатските активности со Иран не треба да се ставаат на тест.
XS
SM
MD
LG