Достапни линкови

Самоубиствен напад во Багдад, 10 загинати


Бомбаш самоубиец активирал експлозив меѓу шиитски верници во Багдад, при што, најмалку 10 лица загинале. До експлозијата дошло во момент кога верниците, кои биле на пат за карбала, застанале да јадат. Во различни напади во Ирак годинава загинале над 5.500 луѓе.
XS
SM
MD
LG