Достапни линкови

Почнува дводневниот самит на ЕУ


Во Брисел попладне почнува дво-дневниот самит на Европската Унија. Синоќа, министрите за финансии постигнаа договор за Банкарска унија, клучен проект со кој Унијата настојува да спречи идни финансиски кризи. На самитот, покрај ова, ќе се разговара и за заедничката одбрамбено – безбедносна политика на Унијата, а за прв пат ќе учествува и генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен.
XS
SM
MD
LG