Достапни линкови

Русија не распоредила проектили во Калининград


Русија сеуште не решила дали ќе ги распореди проектилите Искандер во енклавата Калининград. Ова денеска го изјави рускиот претседател Владимир Путин, додавајки дека нуклеарните проектили се само една од опциите кои се разгледуваат како одговор на планираниот американски анти-ракетен штит во Европа. Во понеделникот, Соединетите Држави изразија загриженост од извештаите дека Русија ги распоредува ракетите Искандер во Калининград.
XS
SM
MD
LG