Достапни линкови

Руската Дума го усвои законот за амнестија


Во руската Дума мина и третото и последно читање на нацрт-законот за амнестија кој ќе важи главно за малолетни лица, инвалиди, ветерани, бремени жени и жените со деца.
Амнестијата ги опфаќа и двете затворени членки на Пуси Рајот, како и 30 тината членови на Гринпис уапсени на Арктикот во септември.
XS
SM
MD
LG