Достапни линкови

Делегација на ЕП се врати од Иран


Делегација од Европскиот парламент се врати од еднонеделната посета на Иран, прва после 2007 година.
Посетата доаѓа во време на затоплување на односите меѓу Иран и Западот. Делегацијата се состана со 2012 добитниците на наградата Сахаров Насрин Сотоудех Сахаров и Јафар Панахи а се водени разговори за човековите права во парламентот и со опозицијата.
XS
SM
MD
LG