Достапни линкови

Двајца добитници на Џекпот вреден 636 милиона долари


Двете добитни ливчиња на Мега милионскиот Џекпот вреден 636 милиони долари се продадени во Калифорнија и Џорџија.

Имињата на добитниците на оваа втора најголема награда во историјата на американската лотарија не се познати.

Во Март 2012 наградата изнесуваше рекордни 656 милиони долари.
XS
SM
MD
LG