Достапни линкови

Турчин се замозапали пред Парламентот во Анкара


Педесетгодишен маж синоќа се самозапали пред зградата на Парламентот во Анкара.
Причините за ваквата постапка на Салих Јигит Текин се уште не се познати .
Полицајците кои го обезбедуваат Парламентот го изгаснале огнот, по што Текин бил пренесен во болница.
XS
SM
MD
LG