Достапни линкови

Во Украина продолжуваат протестите


Демонстрантите во Украина најавија продолжување на протестите откако претседателот Виктор Јанукович обезбеди финансиска помош од Русија во висина од 15 милијарди долари. Десетици илијади демонстранти повторно се собраа на плоштадот во Киев откако Јанукович ја прифати понудата на рускиот претседател Владимир Путин да купи украински обврзници и намалување на цената на рускиот извозен гас.
XS
SM
MD
LG