Достапни линкови

Времето денеска - сончево и тивко


Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево. Во утринските часови во југоисточниот дел на земјава ќе има појава на слаба магла и ниска облачност.Утринската температура ќе се движи од минус шест до минус еден, а дневната од четири до 11 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево и тивко. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до седум степени.
XS
SM
MD
LG