Достапни линкови

Косово со визен режим за БиХ


Преставници на косовското министерство за надворешни работи за РСЕ изјавија дека министерот Енвер Хоџај ќе предложи воведување визен режим за Босна и Херцеговина.
Како што се објаснува, станувало збор за реципрочни мерки на однесувањето на босанските власти со визите на граѓаните на Косово.
XS
SM
MD
LG