Достапни линкови

Нема повторна истрага за смртта на принцезата Дијана


принцезата Дијана
Британската полиција не нашла веродостојни докази за повторно отворање на истрагата за смртта на принцезата Дијана, нејзиниот пријател Фаед и нивниот возач во автомобилската несреќа во Париз во 1997 година, објави Скај Њуз, повикувајќи се на извори во британската полиција. Во август полицијата соопшти дека добила нови информации за случајот. Медиумите почнаа да шпекулираат дека во нивната смрт бил вклучен припадник на британската војска.
XS
SM
MD
LG