Достапни линкови

Голема антикорупциска операција во Истанбул


Истанбул
Припадници на турската финансиска полиција изутрината спроведувале операција во Истанбул, во која досега се приведени 18 лица осомничени за корупција и измами при јавни набавки. Меѓу уапсените имало бизнисмени и познати личности во земјата, како на пример турскиот милијардер Али Агаоглу и сопругот на познатата турска пејачка и актерка Ебру Ѓундеш, Реза Зараб. Се очекува бројот на притворените да се зголеми.
XS
SM
MD
LG