Достапни линкови

Евакуација на Универзитетот Харвард


Универзитетот Харвард денеска нареди итна евакуација на четири згради во Кембриџ, Масачусетс, поради извештаи дека таму имало експлозив. Елитниот американски универзитет прецизира дека тоа било направено како мерка на предострожност додека се работело на истрагата која утврдила дека во зградите сепак немало поставено експлозив.
XS
SM
MD
LG