Достапни линкови

Бродска несреќа на Дунав во Хрватска


arhiva
Неколку лица се повредени при несреќа на реката Дунав кај хрватското место Аљмаш, во која учествувале пет бродови.
Инцидентот се случил кога еден австриски брод ноќеска нешто по полноќ удрил во четири закотвени бродови на хрватската страна од реката Дунав, соопшти Осијечко-барањската полициска управа.
Полицискиот увид доцнел поради густата магла и лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG