Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Ирак


Најмалку 27 лица загинаа денеска при бомбашки напади во Ирак. При експлозија на автомобил-бомба експлодирал на пазар во Садрија во Багдад загинале четири лица, а биле повредени 11.
Слични самоубиствени бомбашки напади се случија во Ал Нахда, Хусианиа, а во Тикрит беа убиени тројца чувари на нафтовод.
XS
SM
MD
LG