Достапни линкови

ОН бараат пари за страдалниците од сирискиот конфликт


Обединетите нации ургираат до земјите членки да се соберат околу 12,9 милијарди долари од кои над половината би биле помош за сириските бегалци.
Според проценките на ОН околу 16 милиони луѓе се гладни или бездомници поради конфликтот во Сирија.
XS
SM
MD
LG