Достапни линкови

Судир на два воза кај Велес


Илустрација.
Патнички и товарен воз се судрија попладнево околу 18 часот на железничката пруга Велес – Скопје, кај станицата Рајко Жинзифов.

Железничкиот сообраќај е во прекин, а се уште не се знаат причините поради кои дошло до судирот и не е потврдено дали има повредени во несреќата.
XS
SM
MD
LG