Достапни линкови

Кери согледува знаци на нестабилност во Северна Кореа


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека смртната казна за вујкото на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун е знак на нестабилност во земјата. Јанг Сонг Тхаек беше обвинет за корупција и планирање на пуч. Според Кери, одлуката за погубување на Ун е показател за нестабилноста на севернокорејскиот лидер.
XS
SM
MD
LG