Достапни линкови

Евакуиран авион на "Ер Франс"


Властите во Венецуела евакуираа патници од авион на компанијата “Ер Франс” и извршија претрес на леталото поради дојава за бомба. Станува збор за летот од Каракас кон Париз а патниците биле евакуирани пред полетување вчеравечер. Информацијата за можен напад на авионот пристигнала од Француската разузнавачка служба и за сега нема дополнителни информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG