Достапни линкови

Нови немири во Сирија, десетици убиени


Сиријските активисти соопштија дека 22 лица, меѓу кои 14 деца, се убиени во воздушни напади на државните безбедносни сили во градот Алепо во северниот дел на земјата. Сиријската обсерваторија за човекови права постави снимки на интернет на кои се прикажани запалени згради и возила. Сиријските државни медиуми јавуваат дека вооружените сили организирале акција во Алепо чија цел биле “вооружени терористички групи”.
XS
SM
MD
LG