Достапни линкови

Нападнат јапонски дипломат во Јемен


Јапонски дипломат беше избоден со нож во главниот град на Јемен денеска. Претставник на јапонската амбасада во Сана потврди дека дипломатот бил прободен неколку пати додека излегувал од својот автомобил. Безбедносните служби сметаат дека станува збор за обид за киднапирање. Исламистички милитанти често организираат киднапирања во Јемен.
XS
SM
MD
LG