Достапни линкови

Иранските власти тврдат дека уапсиле британски агент


Иранските власти тврдат дека уапсиле шпион кој работел за британската агенција МИ6 во градот Керман во југоистокот на земјата. Иранските медиуми јавуваат дека осомничениот признал дека контактирал со британската агенција 11 пати во текот на престојот во Иран и во други земји. Иранските власти повремено тврдат дека апселе агенти на странски тајни служби но ретко има детали за акциите.
XS
SM
MD
LG