Достапни линкови

Бан Ки Мун ги осуди хемиските напади во Сирија


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун ја осуди употребата на хемиско оружје во Сирија. Тој пред Генералното собрание на ОН рече дека меѓународната заедница има морална и политичка одговорност да ги спречи ваквите напади. Генералниот секретар ја даде изјавата по употребата на хемиско оружје на најмалку една локација во Сирија. Најверојатно станува збор за пет напади на различни места во земјата.
XS
SM
MD
LG