Достапни линкови

Најавени про-владини протести во Киев


Виктор Јанукович
Подржувачите на владеачката партија во Украина планираат протест за подршка на претседателот Виктор Јанукович во Киев. Одлуката на шефот на државата да не ги потпише договорите за соработка со Европската унија предизвика масовни протести низ целата земја. Илјадници подржувачи на Јанукович патуваат кон Киев каде за денеска е најавен про-владиниот марш.
XS
SM
MD
LG