Достапни линкови

Откриен експлозив во возило кај албанската Влада


Тирана
По добиениот анонимен телефонски повик за поставена бомба во албанската Влада во Тирана, полицијата денеска не пронашла ништо во заградата, но затоа припадник на гардата при рутинска контрола открил експлозив во возило марка „Пежо“, сопственост на перфектот на Валона, Бесник Дервиши. Станува збор за 200 грама експлозив, со два детонатора и мобилен телефон. Во возилото имало две лица, но се уште нема информации дали возилото било украдено или во него бил сопственикот, кој можеби и бил потенцијална цел на напад.
XS
SM
MD
LG