Достапни линкови

Состанок Кери, Нетанјаху


Американскиот државен секретар Џон Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Американскиот државен секретар Џон Кери денеска во Ерусалим ќе се состане со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во уште еден обид да влијае за продолжување на израелско плестинските преговори. Кери вчера во Рамала разговараше со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Состанокот траел повеќе од два часа. Кери од март годинава бил во Израел и на Западниот Брег девет пати со цел да се изнајде, како што соопшти Стејт департментот, конечно, а не привремено решение на израелско палестинскиот проблем.
XS
SM
MD
LG