Достапни линкови

ЕУ: на Словенија не и треба спасувачки пакет


Еврокомесaрот за економија Оли Рен
Европската унија денеска соопшти дека Словенија е способна сама да го реши проблемот со „лошите“ банки и нема да и треба меѓународна финансиска помош. Еврокомесaрот за економија Оли Рен денеска изјави дека Словенија има доволно пари веднаш сама да ги докапитализира проблематичните банки.
XS
SM
MD
LG