Достапни линкови

Тепачка во грузискиот парламент


Дебатата во парламентот на Грузија за решавање за кризата во Украина заврши со тепачка меѓу пратеници на на владејачката „Грузиски сон“ и опозициската „Обединето Национално движење“.
Инцидентот бил предизвикан по повикот на опозицијата на про европските демонстранти во Украина да им се даде подршка од Грузија.
XS
SM
MD
LG