Достапни линкови

Скопје - македонско - бугарски консултации


Во Скопје денеска ќе бидат одржани консултации змеѓу делегации на Министерствата за надворешни работи на Република Македонија и на Република Бугарија посветени на соработката во евроинтеграциите.
Ке бидат презентирани и тековните активности во клучните области од пристапниот процес на Република Македонија и важноста на бугарската поддршка во овој контекст, соопшти македонското МНР.
XS
SM
MD
LG