Достапни линкови

Времето денеска сончево и ветровито


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од два до осум степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер со температура до шест степени.
Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, а преку денот релативно високи.
XS
SM
MD
LG