Достапни линкови

ОН најавија воздушен хуманитарен мост за Сирија


Обединетите нации најавија дека ќе воспостават воздушен мост за снабдување со храна и други неопходни продукти од Ирак за Сирија, откако двете земји ќе го прифатат таквиот план. Над 100 илјади луѓе биле убиени во досегашната граѓанска војна во Сирија. Високиот комесаријат за бегалци соопшти дека околу 6 ипол милиони луѓе се расселени од нивните домови.
XS
SM
MD
LG