Достапни линкови

Груевски од Брисел во Берлин


Премиерот Никола Груевски денеска. Како што се јавува, продолжува со економска посета на Сојузна Република Германија.
Предвидени биле повеќе средби со стопанственици и потенцијални инвеститори, а централен настан е бизнис форумот што ќе се одржи вечер на кој пред стопанските комори и бизнисмени од различни сфери на германската индустрија ќе бидат претставени поволностите за инвестирање во Република Македонија.
Груевски во Берлин допатува од Брисел каде имаше средби со Претседателот на Европскиот Совет Херман ван Ромпуј и со амбасадорите на земјите членки на ЕУ.
XS
SM
MD
LG