Достапни линкови

Седумдесетина светски лидери на комеморацијата за МанделаЛидери од 70 земји се очекува да присуствуваат на комеморацијата за Нелсон Мандела што ќе се одржи денеска. Се проценува дека над 100 000 луѓе ќе бидат присутни на стадионот во Јоханезбург. Американскиот претседател Барак Обама, британскиот премиер, Дејвид Камерон и францускиот претседател Франсоа Оланд се само дел од најавените присутни. Голем дел од присутните ќе одржат и говори.
XS
SM
MD
LG