Достапни линкови

Киев - полицијата ги остранува барикадите пред владата


Украинската опозициска партија Свобода соопшти дека безбедносните сили започнале да ги острануваат барикадите на демонстратнтите кои го блокираа пристапот кон владината зграда во Киев.
Анти - владини и про - европски протести во Киев траат скоро три недели, поради одбивањето на владата да го потпише договорот за асоцијација со ЕУ.
XS
SM
MD
LG