Достапни линкови

Ставрески: ЕУ и Русија да отворат дијалог за Јужен тек


вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески
„Македонија ќе продолжи со реализацијата на Јужен тек, како што е најавено, со тоа што ја поттикнува Европската комисија и Русија да отворат директен дијалог за решавање на сите прашања што Европската комисија ги потегна во однос на реализизацијата на овој крупен меѓународен проект“. Ова денеска во Кочани го изјави вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески во Кочани. „Очекувам преку директен дијалог, Европската комисија и Гаспром да ги решат отворените прашања“, рече Ставрески по пуштањето во употреба во две улици во Кочани.
XS
SM
MD
LG