Достапни линкови

Во Брисел средба Ромпуј - Груевски


Премиерот Никола Груевски денеска во Брисел ќе има средба со претседателот на Европскиот Совет, Херман ван Ромпуј.
До средбата доаѓа на десет дена пред Самитот на Советот на чиј дневен ред е 5 тата препорака на Европската комисија за Македонија да ги почне преговорите за членство во Унијата.
XS
SM
MD
LG