Достапни линкови

Грчки полицаец и двајца албанци загинаа кај Преспа


Преспа
Еден грчки полицаец и двајца албанци загинаа ноќеска во престрелка во близина на езерото Преспа. До неа дошло откако тројца полицајци се обиделе да спречат илегален риболов.
Еден од албанците имал калашњиков и почнал да стрела при што убил еден полицаец. Грчките полицајци потоа возвратиле со оган убивајки ги албанците.
XS
SM
MD
LG