Достапни линкови

Времето денеска - стабилно и суво


Времето денеска ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури.Утринската температура ќе се движи од минус пет до еден, а дневната од еден до пет степени. Во Скопје утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до три степени.
Од утре се очекува студено и ветровито време со провејување на локален слаб снег и опаѓање на дневните температури.
XS
SM
MD
LG