Достапни линкови

Извадена бомбата која беше пронајдена во центарот на Белград


Бомбата од Втората светска војна, која вчера беше пронајдена во центарот на Белград, синоќа е извадена и пренесена на воениот полигон во Никинац, каде ќе биде обезбедена и подготвена за уништување, изјави началникот на Секторот за вонредни ситуации при српското Министерство за внатрешни работи, Предраг Мариќ.Српскиот премиерот Ивица Дачиќ станува збор за германска авионска бомба од Втората светска војна, со огромна разорна моќ, од типот ЅС1000, тешка преку еден тон.
XS
SM
MD
LG