Достапни линкови

Пожар во Топанско Поле


Комплекс куќи со ист покрив ноќеска биле опожарени во Тенеќе Маало, во населбата Топанско Поле.Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Благоја Менковски изјави дека се интервенирало навреме со 17 возила и 45 пожарникари и оти нема повредени лица .Пожарот бил пријавен во 2 часот и 7 минути на улицата „Македонско-косовска бригада“, во близина на бензинска пумпа.
XS
SM
MD
LG