Достапни линкови

Во центарот на Белград пронајдена бомбаРаботниците на градилиште на аголот од улиците Венизелосова и Будимска утрово пронашле неексплодирана бомба соопшти секторот за Вонредни состојби. Работниците ја нашле бомбата на длабочина од шест метри под земја за време на изведување на градежните работи. Бомбата е најдена околу 10 часот и евкуирана е зградата во која живеат дваесетина станари.
XS
SM
MD
LG