Достапни линкови

Медведев: амнестијата може да не важи за Пуси Рајот


Рускиот премиер Дмитриј Медведев навести дека за членовите на Пуси Рајот и за поранешниот магнат Михаил Ходорковски претстојната амнестија нема да важи.
За законот треба да расправа Думата, а претседателот Владимир Путин изјави дека допрва треба да се утврди кој ќе лица ќе бидат бидат покриени со амнестијата.
XS
SM
MD
LG