Достапни линкови

Во понеделник средба Груевски - Ромпуј


Премиерот Никола Груевски, в понеделник во Брисел ќе има средба со претседателот на Европскиот Совет, Херман ван Ромпуј, јавува МИА.
До средбата доаѓа на десет дена пред Самитот на Советот на чиј дневен ред е 5 тата препорака на Европската комисија за Македонија да ги почне преговорите за членство во Унијата.
XS
SM
MD
LG