Достапни линкови

Иванов испрати сочувство по повод смртта на Мандела


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод смртта на поранешниот јужноафрикански претседател Нелсон Мандела, испрати писмо со сочувство до претседателот на Јужноафриканската Република Џејкоб Зума.
Во трајно сеќавање, како што вели Иванов, ни остануваат неговите зборови: „Да се биде слободен не значи само да се отфрлат синџирите, туку и да се живее со почитување и унапредување на слободата на другите“.
XS
SM
MD
LG