Достапни линкови

Фудбал - извлекување за Бразил 2014


Денеска во 17 часот по средно европско време ќе биде извршено извлекување на групите за следното Светско Првенство во фудбал во Бразил.
Во осум групи ќе се натпреваруваат 32 репрезентации, а извлекувањето ќе се пренесува во решиси 200 земји.
Одредени се носителите на групите а другите тимови во нив ќе се извлекуваат по географски принцип. Светското првенство во фудбал ќе започне на 12 јуни во Сао Паоло.
XS
SM
MD
LG